Click to listen highlighted text!

Festiwal Podróżniczy „w drogę!”

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” został zorganizowany Festiwal Podróżniczy „w drogę!” przez 9-osobową grupę uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, którzy wzięli udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Tematem przewodnim projektu były problemy i ograniczenia w podróżowaniu podczas pandemii covid-19. Festiwal miał na celu poszerzyć horyzonty uczniów oraz pokazać jak łatwo i tanio można podróżować w tak ciężkich czasach, jakie nastały. Prelegentami na festiwalu byli:

  • Karolina Mąkowska wraz z Kubą Kamińskim opowiedzieli o Chile, Boliwii i Peru,
  • Pirat Dyplomata (Piotrek Kilian), który opowiedział o swojej podróży przez Karaiby,
  • Blanka Czekalska opowiadała o Hong Kongu i Makau,
  • Calluna Trip (Bartek i Agata Wrzosek) na temat swojej podróży po Ameryce Północnej w volkswagenie „ogórku”
  • Gosia Binduga i Szymon Labus o tym jak przejechali Wietnam na motorze i podróży przez Kambodżę.
    W Festiwalu wzięło udział łącznie 545 osób, w tym uczbiowiez 18 klas z naszej Szkoły. Przed prelekcją, obok sali czekał na uczniów słodki poczęstunek od Piekarni „Tęgoborze” oraz napoje od Polskich Wód Leczniczych. Dla uczestników zostały również przewidziane konkursy z nagrodami, które zostały przekazane od Słotwiny Areny, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Nowym Sączu, Bubble Tea, Fakro, Villi Jaggielońska, Laser Shot, Grupy Podhale i Sokoła. Patronem medialnym Festiwalu zostało Radio Eska oraz Dobry Tygodnik Sądecki.
    Całe wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony uczestników. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem przez cały czas jego trwania, co pozwoliło zarówno organizatorom, jak i prowadzącym oraz uczestnikom zebrać nowe doświadczenia.

Organizatorami byli: Maciej Kamiński 3g, Dominika Bukańska 3h, Patrycja Gucwa 3h, Bartłomiej Trzeszczon 3g, Emilia Baranowska 2c, Aleksandra Ortyńska 2c, Katarzyna Talarek 3g, Natalia Lupa 3g oraz Kinga Szczepaniak 1f.
Opiekunowie: Sabina Pasiut oraz Paweł Kwiatkowski

Skip to content Click to listen highlighted text!