Biblioteka

W roku szkolnym 2022/23 rusza w naszej szkole realizacja zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest wspieranie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Środki na ten cel przeznacza Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Działania zaplanowane przez naszą szkołę obejmują zakup wielu nowości wydawniczych, zaproponowanych przez uczniów obecnych klas drugich, a także zakup lektur szkolnych.

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w projektach i w konkursach promujących i wspierających czytelnictwo, które będą realizowane w ciągu całego roku szkolnego.

Wszystkie informacje związanie z NPRCz będą podawane na bieżąco do wiadomości uczniów, nauczycieli i rodziców.

Liczymy na Waszą obecność i zaangażowanie.