Click to listen highlighted text!

Święto Szkoły i ślubowanie uczniów klas pierwszych.

W piątek 04 listopada 2022 w pięknej sali Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły  połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

 Zgodnie z tradycją naszego liceum na początku listopada najmłodsi uczniowie przyjmowani są w poczet „Długoszowej Rodziny” i jest to jeden z najbardziej uroczystych momentów w życiu szkoły. Nie inaczej było i w tym roku. Na początku Pan Dyrektor Andrzej Padula powitał wszystkich gości, zapoznał z najważniejszymi wydarzeniami z historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza i słowami roty ślubowania przyjął pierwszoklasistów do grona uczniów. Tę podniosłą chwilę uświetnił program słowno- muzyczny pod tytułem „Wolność” przygotowany przez uczniów klasy 2c pod opieką prof. Grzegorza Rapci oraz koncert chóru „Scherzo” pod dyrekcją doktora Andrzeja Citaka.

Naszą szkolną uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza- pani Magdalena Majka oraz Przewodniczący Rady Rodziców- pan Aleksander Piszczek, grono pedagogiczne oraz nauczyciele emerytowani. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a „pierwszakom” gratulujemy zaszczytnego miana ucznia I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Skip to content Click to listen highlighted text!