Niezwykły jubileusz 35-lecia Młodzieżowego Chóru „Scherzo”.

W środę 30 listopada w sali im L. Lipińskiego MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbył się niezwykły koncert jubileuszowy 35-lecia Młodzieżowego Chóru „Scherzo”. Zespół powstał w 1987 r. a jego założycielem i dyrygentem jest dr Andrzej Citak. W programie koncertu można było usłyszeć 18 utworów chóralnych od Renesansu do współczesności, które zostały owacyjnie przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność. Gościem specjalnym koncertu był Marcin Wyrostek – wirtuoz akordeonu, laureat telewizyjnego programu „Mam talent”, który w doskonały sposób dodatkowo uświetnił huczny jubileusz sądeckiego chóru. Wydarzenie to było ważnym elementem „reaktywacji” zespołu po okresie pandemii. Uroczystość zakończyło spotkanie towarzyskie z absolwentami, rodzicami i sympatykami zespołu.

W trakcie koncertu zostali uhonorowani przez chórzystów specjalnymi podziękowaniami: Antoni Malczak – były dyrektor MCK Sokół, za wieloletnie wspieranie organizacyjne i promowanie działań artystycznych chóru „Scherzo”, ks. Andrzej Migacz – proboszcz parafii Ducha Św. dla Zakonu Jezuitów za umożliwianie przez 30 lat nagrywania repertuaru chóralnego oraz Wacław Mróz – właściciel firmy Wactur, za wieloletnie wsparcie logistyczne wyjazdów w kraju i za granicę oraz życzeniami z okazji 30-lecia działalności firmy.

Koncert został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Starosta Nowosądecko – Marek Kwiatkowski oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ludomir Handzel. Podczas uroczystej gali gratulacje składali m.in. Dyrektor szkoły Andrzej Padula, wicestarosta Antoni Koszyk oraz wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka. Wicestarosta wręczył dla chóru „Złote Jabłko Sądeckie”, a dyrygent otrzymał odznakę „Srebrnego Jabłka”. Pani wiceprezydent składając życzenia w imieniu prezydenta, poinformowała o przyznaniu dyrygentowi „Denara Św. Małgorzaty”, który zostanie wręczony  w terminie późniejszym. Ponadto Urząd Miasta przydzielił poprzez szkołę również środki finansowe na zakup nowych garniturów dla męskiej części chóru.