Konferencja naukowa w Warszawie

Za nami udział w Konferencji „Sądeckie epizody kadry oficerskiej II Rzeczypospolitej Polskiej”.
W tym roku konferencja odbyła się w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Uczniowie sądeckich szkół zaprezentowali sylwetki czterech postaci spośród kadry oficerskiej II RP zwracając uwagę na ich sądeckie epizody. Uczniowie opowiadali o Józefie Piłsudskim, gen. Bolesławie Wieniawie-Długoszowskim, płk. Bronisławie Pierackimi gen. Józefie Gizie. Naszą szkołę reprezentowali maturzyści z klasy 4 h: Dominika Wiewióra, Urszula Bartkowska, Michał Tomasik, Patryk Bodziony i Krystian Kasprzyk. W ramach działań pokonferencyjnych młodzież zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Muzeum Narodowe oraz Sejm RP.