Znamy projekty zakwalifikowane do Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2023

Za nami pierwszy etap Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. To druga edycja inicjatywy, dzięki której cała społeczność naszej szkoły, może wspólnie decydować o tym, na co przeznaczyć część środków wpłacanych przez Rodziców na fundusz Rady Rodziców, a tym samym na to co powstanie, lub co wydarzy się w naszej szkole.

W tym roku zgłoszonych zostało 14 projektów, których wartość nie mogła przekroczyć 10 000 zł. Dnia 16 marca odbyły się obrady Zespołu Roboczego, który przeanalizował wszystkie projekty pod kątem zgodności z regulaminem oraz możliwości ich realizacji. W Zespole Roboczym zasiadali przedstawiciele Uczniów, Nauczycieli, Dyrekcji oraz rady Rodziców.

Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu mogą rozpocząć działania promocyjne swoich projektów.

Ostatecznie do II etapu zakwalifikowały się projekty (kolejność losowa):

1.Szkolna Strefa Relaksu – grupa uczniów z kl. 1f

Zagospodarowanie zielonej strefy przed szkołą jako miejsce odpoczynku dla uczniów – budżet 10 000 zł

2. Podcastowe Kroniki Długosza – grupa uczniów kl. 3c

Stworzenie szkolnego studio podcastowego, jako kanału informacyjnego Szkoły – budżet – 5000 zł

3.Szachy dla Szkoły – uczniowie

Zakup profesjonalnego sprzętu szachowego – budżet 3078 zł

4.Integracja – Edukacja – nauczyciele: Internat

Wyposażenie świetlicy Internatu w sprzęt umożliwiający organizację wydarzeń edukacyjnych – budżet 9400 zł

5.Klimatyzacja w pomieszczeniach biurowych – pracownicy: Sekretariat

Zakup i instalacja klimatyzacji do Sekretariatu – budżet 6500 zł

6.Higiena szkolna – Różowa Skrzyneczka: uczennice kl. 3i