Click to listen highlighted text!

Sukcesy naszych uczniów w Olimpiadach Polonistycznej i Filozoficznej

Katarzyna Wandas z kl. 3h została finalistką, a Tomasz Rola z kl. 4h laureatem LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zawody finałowe odbyły się w Konstancinie i Warszawie w dn. 20-22.04. 2023 r. Tytuły laureata/finalisty zwalniają z matury z j. polskiego w części pisemnej i w części ustnej zapewniając 100% punktów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, dodatkowo bycie laureatem daje wstęp na wiele kierunków humanistycznych i pochodnych (np. na prawo) w całej Polsce w trybie pozarekrutacyjnym.

Również 22.04.2023 r. w Warszawie miał miejsce etap centralny XXXV Olimpiady Filozoficznej, w której Tomasz Rola także zdobył tytuł laureata (Tomek uczestniczył w dwóch finałach olimpijskich (część ustna) w jednym dniu!). To ogromny sukces tego ucznia! (matura z filozofii=100% punktów oraz, podobnie jak w przypadku OLiJP, indeks na liczne kierunki humanistyczne na wielu uczelniach w Polsce).

Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych młodych humanistów i serdecznie im gratulujemy!

Opiekę nad uczniami sprawowały: mgr Bernadeta Odrzywolska – Katarzyna Wandas i mgr Małgorzata Szewczuk – Tomasz Rola (j.polski i flozofia).

Skip to content Click to listen highlighted text!