Młodzieżowy Chór „Scherzo” na wakacjach

Kolejny rok działalności część naszych chórzystów rozpoczęła na obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Porębie Wielkiej, w dniach 24.08. – 02.09.2023 r. (Szkolne Schronisko Młodzieżowe – Termy Gorce). Nauka nowego repertuaru połączona była z aktywnym wypoczynkiem: wycieczki piesze i autokarowe po regionie, relaks w basenach termalnych oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne. W niedzielę 27 sierpnia młodzież miała okazję uczestniczyć w gminnych dożynkach z przepiękną oprawą folklorystyczną. Była to największa, wznowiona po wielu latach impreza w gminie Niedźwiedź. Jednakże największa atrakcją cieszyły się baseny termalne – prawie codziennie. Na zakończenie obozu odbyły się wycieczki do skansenu kolejowego w Chabówce oraz do Rabki Zdrój. Tak atrakcyjna oferta wypoczynku była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowego Sącza.

dr Andrzej Citak