„Portrety z pamięci…”

„Jak okiem sięgnąć, panuje tu chwila. / Jedna z tych ziemskich chwil / proszonych, żeby trwały”. Taką chwilą były ostatnie dni. 16-17.09 uczennice naszej szkoły „szły poprzez srebro luster” i „dotknęły jak rzeźbionej ramy” tamtego świata – świata mody XIX wieku.

Wydarzenie było podzielone na dwie części. Sobotnie Złote Popołudnie odbyło się w dworze w Styszowie. W tym roku motywem przewodnim była sztuka secesji, świat natury i magia obiektywu.

Natomiast w niedziele, podczas pikniku historycznego w Korzennej, odbył się pokaz mody XIX wieku. O strojach z epoki opowiadała dr Maria Molenda z Fundacji Nomina Rosae. Jako modelki wystąpiły m.in. uczennice- Magdalena Kogut (4c), Katarzyna Wandas(4h), Natalia Bubula (2h), ubiegłoroczna absolwentka Natalia Pajor i ucząca w szkole historii mgr Aneta Grabowska.