Click to listen highlighted text!

Katarzyna Wandas stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Miło nam poinformować, że Katarzyna Wandas z klasy 4h została stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w ramach Programu Zdolni. Oficjalne uroczystości połączone z wręczeniem certyfikatu potwierdzającego przyjęcie uczniów do tego projektu odbyły się 21 października 2023 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. W czasie sobotniej gali głos zabierali m.in. stypendyści tego programu z lat ubiegłych, reprezentujący różne dziedziny nauki oraz władze KFnRD i gospodarze miejsca. Następnie młodzież udała się na wybrane przez siebie wykłady inauguracyjne – Kasia uczestniczyła w wykładzie:,,Kultur, culture, kultura: O zmiennych znaczeniach kategorii humanistyki.

Przepustką umożliwiającą aplikowanie do Programu Zdolni stał się dla naszej uczennicy udział w LII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego w 2022 r. oraz zdobycie tytułu finalistki tejże olimpiady w 2023 r. Oprócz tego istotne znaczenie miało tutaj angażowanie się Kasi w działania wolontariackie w trzech sądeckich organizacjach pozarządowych: Sądecki Sztetl, Nomina Rosae i RobimyCośWięcej, a także jej uczestnictwo w wakacyjnym obozie naukowym Wioska Olimpijska dla olimpijczyków (z różnych przedmiotów). Następnym krokiem będzie tygodniowy wyjazd na warsztaty i wykłady w Krakowie (pierwszy tydzień listopada), poświęcone wybranym przez naszą stypendystkę dziedzinom wiedzy zgodnym z jej zainteresowaniami (w programie także wyjścia do teatrów, muzeów, zwiedzanie miasta itp.).

Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci to fundacja założona w 1983 r. organizująca nieodpłatne warsztaty, obozy, staże naukowe, koncerty i wystawy dla najzdolniejszych uczniów z całej Polski, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Jak piszą o sobie: Wspieramy uczniów, by mogli w przyszłości zmieniać świat na lepsze. Wszyscy prowadzący zajęcia – od studentów po najwybitniejszych naukowców i artystów – to wolontariusze. Tworzymy wspólnotę ludzi pragnących zdobywać wiedzę i dzielić się nią – przestrzeń, w której mogą swobodnie rozwijać się pasja, dociekliwość, wytrwałość i odwaga.

Serdecznie gratulujemy Katarzynie Wandas tego osiągnięcia!

Skip to content Click to listen highlighted text!