Odznaczenia, wyróżnienia i gratulacje z okazji Jubileuszu

okazji 205 – lecia szkoły wręczono cenne odznaczenia państwowe: dwa Srebrne Krzyże Zasługi przyznane przez Pana Andrzeja Dudę Prezydenta RP w roku 2018 Pani Grażynie Andrzejewskiej i Krystynie Paprockiej. Prezydent Miasta Nowego Sącza uhonorował pięciu naszych nauczycieli Denarem Świętej Małgorzaty. Wyróżnionymi zostali: Pani Helena Gołąb, Pani Alicja Putek, Pani Jolanta Woźniak, Pan Feliks Wańczyk i Pan Michał Zacłona. Szkoła otrzymała również prestiżową nagrodę przyznaną przez Samorząd Województwa Małopolskiego: Złoty Medal Polonia Minor. Wielkim wyróżnieniem było przybycie na uroczystości jubileuszowe aż osiemnastu emerytowanych nauczycieli (Państwo: Teresa Daniec – Kozłowska, Michał Zacłona, Urszula Adamek, Helena Gołąb, Andrzej Frączek, Mirosław Pawlik, Alina Suwała, Maria Majoch, Maria Buszek, Dorota Wąsowicz, Michalina Wójcik, Cecylia Gacek, Anna Listwan, Regina Czernecka, Eleonora Pasiut, Piotr Legutko, Aleksander Rybski i Aleksander Żarnowski), z którymi spotkali się w szkole: Pan Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza i Pani Magdalena Majka – Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Pan Wojciech Piech Sekretarz Województwa Małopolskiego. Listy gratulacyjne skierowali do nas: Pan Krzysztof Głuc Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, Pan Stanisław Laciuga Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Generał Brygady Straży Granicznej, Pani Alina Marek Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Za miłe słowa, nagrody i gratulacje bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejny jubileusz za pięć lat.

Zdjęcia: Jacek Tomasik i Krzysztof Fałowski.