Wspólna konferencja uczniów i nauczycieli

W tamach 18. LABIRYNTU HISTORII w MCK Sokół odbyła się konferencja MATEJKO – KONTEKSTY/HISTORIE. Uczniowie i nauczyciele wygłosili referaty poświęcone bohaterowi programu, zilustrowane ciekawymi i bogatymi prezentacjami.
Konferencje otworzyła Aneta Grabowska – koordynator wydarzenia. Uczestników przywitali również Andrzej Zarych – dyrektor MCK SOKÓŁ oraz Jacek Tomasik – dyrektor I LO, którzy zaprosili licznie zgromadzoną na konferencji młodzież do wysłuchania 10 prelekcji.

Program Konferencji:
Mistrz Jan i jego Kraków | dr Jakub Bulzak, I LO
Kazanie którego nie było? | Martyna Bubula, I LO
Kod Matejki | mgr Aneta Grabowska, I LO
Z cyklu: Matejko mniej znany (1) – „Rzeczpospolita Babińska” | Oliwia Nowogórska i Emilia Majerczak, I LO
„Konstytucja 1791” wg Matejki | Natalia Szczepaniak, I LO
Z cyklu: Matejko mniej znany (2) – „Wkład Akademii Krakowskiej w dzieje Krakowa” | Anna Kuzera i Julia Pacholarz, I LO
Gry z Matejką, czyli Matejko w (pop)kulturze | mgr Bernadeta Odrzywolska i Katarzyna Wandas, I LO
„Stańczyk” Matejki od podszewki | Marlena Pietrzak, I LO
„Na wszystko gotów jestem” – „Rejtan” Jana Matejki | Aneta Choróbska, I LO

Malarstwo Matejki jako inspiracja literacka i kulturowa | Aleksandra Poręba
i Zuzanna Urbańska, ZSS SPLOT.