Click to listen highlighted text!

Wykłady UJ

Po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję uzupełnić szkolną wiedzę edukacyjną i praktykę na poziomie akademickim, uczestnicząc w wykładzie popularnonaukowym organizowanym przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tym razem tematyka wykładu dotyczyła działu fizyki: Praca, moc, energia.

Głównym założeniem wynikającym ze współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju indywidualnych uzdolnień każdego z uczniów I LO. Zajęcia dydaktyczne (wykłady, prelekcje, pokazy) prowadzone na Uczelni to nie tylko szansa na zdobycie szerokiej wiedzy naukowej, ale także możliwość czynnego udziału młodych ludzi w wybranych doświadczeniach prowadzonych przez nauczycieli akademickich.

W dobie cyfryzacji i rozwoju technologii, ugruntowana wiedza z zakresu fizyki i matematyki gwarantuje solidne podstawy teoretyczne, a także praktyczne umiejętności, pozwalające w przyszłości odnaleźć się w różnych sektorach rynku pracy. 

Opiekunowie: dr Jolanta Dercz, mgr Olga Laszczyk, mgr Edyta Kukuła, ks. dr Hieronim Kosiarski.

Skip to content Click to listen highlighted text!