Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. I LO to szkoła, która bardzo prężnie działa w dziedzinie wolontariatu. Z radością informujemy, że w plebiscycie Korpusu Solidarności 6 naszych uczennic: Brygida, Klaudia, Marlena, Anna, Ola, Julia otrzymało wyróżnienie w konkursie na Wolontariusza Roku, a pani Anita Migacz na Koordynatora Roku 2023. Gratulujemy. Obchody zostały zorganizowane przez stowarzyszenie Sursum Corda. Były wspólne tańce na płycie Rynku, kolorowy pochód i Gala Konkursu w Auli ANS w Nowym Sączu. Pani Maria Stefańska z grupą młodych wolontariuszy kibicowała nominowanym wolontariuszkom. W tym czasie w szkole pod opieką pani Anny Pawłowskiej -Cieśli wolontariusze zorganizowali happening promując ideę wolontariatu. Pamiętajcie, że „ wolontariat to dobro, które wraca !