FMT – eliminacje

Ruszają przygotowania do kolejnej, już 46. edycji Festiwalu Młodych Talentów.
Uczniowie naszej szkoły mogą zaprezentować się na Festiwalu w kategoriach: śpiew, instrumentaliści, zespoły muzyczne, teatr/kabaret, taniec (solowy, pary, formacje).
Pierwszym etapem są eliminacje szkolne. Odbędą się 11 stycznia 2024 r. (według podanego harmonogramu). W eliminacjach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy w nieprzekraczalnym terminie do 5 stycznia 2024 r. (czwartek) dostarczą do prof. Jakuba Bulzaka wypełnione karty zgłoszeń do udziału w eliminacjach. Można je odbierać u prof. Jakuba Bulzaka, prof. Olgi Laszczyk lub w Samorządzie Uczniowskim.

W eliminacjach mogą brać również udział uczniowie innych szkół, towarzysząc uczniom I LO (jako akompaniatorzy, członkowie grup muzycznych lub tanecznych).
W czasie eliminacji jury wybierze najciekawsze prezentacje. Zakwalifikowani przez jury uczestnicy zdobywają tytuł laureata Festiwalu i występują w finałowych koncertach festiwalowych, które odbędą się w środę 13 marca 2024 r. w sali im. Lucja Lipińskiego MCK „Sokół”.
W okresie między eliminacjami a koncertami odbywać się będą próby – finał festiwalu jest rodzajem widowiska estradowego, w którym biorą udział zakwalifikowani uczestnicy.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela prof. Jakub Bulzak.