Falowanie, drganie i muzyki słuchanie

Wykład popularnonaukowy: „Falowanie, drganie i muzyki słuchanie”

17 stycznia 2024 roku uczniowie I LO wzięli udział w kolejnym z cyklu wykładów organizowanych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tym razem wykład dotyczył działu fizyki- drgania i fale.

Współcześnie nauka i technika nie mogą istnieć niezależnie. Podstawą gruntownego wykształcenia jest rzetelna wiedza o zjawiskach fizycznych leżących u podstaw współczesnej techniki. Dzięki współpracy z Uczelnią Wyższą nasi uczniowie mają możliwość zdobywania szerokiej wiedzy z zakresu fizyki teoretycznej oraz eksperymentalnej, opartej na gruntownej wiedzy matematycznej. Wykłady naukowe/pokazy odbywają się w pracowniach naukowo-dydaktycznych Wydziału FAIS wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę i prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę akademicką. Stwarza to licealistom możliwość stałego kontaktu ze środowiskiem akademickim, znacząco podnosi ich wiedzę oraz umiejętności a finalnie ułatwia dokonanie wyboru odpowiedniej ścieżki zawodowej.

Opiekunowie: dr Jolanta Dercz, mgr Edyta Kukuła, mgr Maria Stefańska, mgr Agata Bodziony.