Matematyka Bez Granic

W dniu 5 marca w naszej szkole odbył się finał konkursu Matematyka Bez Granic (Mathématiques sans frontiéres). Ten międzynarodowy konkurs przywędrował do nas z Francji, gdzie do dziś mieści się jego „sztab światowy”. Organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami. Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył). W finale wzięły udział klasy 1a, 1d, 1e i 1g, które przez 90 minut miały do rozwiązania 13 zadań. Z niecierpliwością czekamy teraz na wyniki.

Opiekunami klas są: mgr Grażyna Andrzejewska, mgr Edyta Kukuła, mgr Renata Gawlik-Koprowska, dr Katarzyna Jermakowicz.