Frankofonia 2024

W dniach 18.03-22.03.2024 odbył się w naszym Liceum TYDZIEŃ FRANKOFONII

Cały tydzień były wyświetlane prezentacje projektów na telebimie szkolnym na temat krajów frankofońskich. 19.03.03.2024- młodzież brała udział  w Ogólnopolskim konkursie wiedzy o Francji i Frankofonii- konkurs o złoty indeks na Romanistykę KUL.

21.03.2024- o godz 11.00  grupy z języka francuskiego udały się do kina Sokół na film francuskojęzyczny: „Test na teściów”.

Natomiast, 22.03.2024, miały miejsce:

– degustacje na długich przerwach specjałów francuskich wraz z konkursem na najlepszy deser francuski ( I miejsce- Kasia Pulit- kl.2d, II miejsce-Julia Kochanek-kl. 1a, III miejsce Wiktor Piotrkowski- kl.3a, wyróżnienie-Antoni Duda- kl.2d)

– konkurs na najładniejszy strój/ przebranie, aby wcielić się w znane postacie francuskie

( I miejsce- Anna Urbaniak- kl.2d/  Coco Chanel/, II miejsce-Noemi Capar- kl. 2d- Ratatouille, III miejsce-Zuzanna Homoncik-kl.2d/ Paryżanka/, wyróżnienie-Artur Dorula- kl. 2d/ Paryżanin/.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za  zaangażowanym w organizację naszej ”szkolnej frankofonii”!!!. Jesteście wyjątkowi!!! Merci beaucoup J

Ponadto zachęcamy do wypełnienia quizu tematycznego poświęconego geografii Francji.
Quiz dostępny będzie pod adresem
https://quizizz.com/embed/quiz/65f98191544eebdefe8d97ef do dnia 28
marca. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Koordynatorzy:

Mgr Anna Pawłowska-Cieśla Mgr Agnieszka Tokarczyk