Click to listen highlighted text!

IV Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

28 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole IV Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej przygotowany przez mgr Zuzannę Bocheńską, mgr Marię Stefańką i ks. mgr Tomasza Koźbiała, przy pomocy Szkolnego Koła Recytatorsko – – Teatralnego. Do pracy w jury oceniającej wystąpienia uczniów została zaproszona Pani mgr Joanna Horowska, polonistka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, Pani mgr Jolanta Woźniak z I Liceum oraz przedstawiciel Szkolnego Koła Recytatorsko – Teatralnego z I Liceum, tegoroczny maturzysta – Szymon Zając. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: osobno dla uczniów ze szkół gimnazjalnych, osobno dla uczniów liceum. W czasie oczekiwania na decyzje jury uczennica naszej szkoły, reprezentantka Szkolnego Koła Recytatorsko – Teatralnego Zuzanna Krakowska z klasy 2b zabawiła gości recytując fragment powieści Andrzeja Bursy „Zabicie ciotki”, za który otrzymała III nagrodę w tegorocznym powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, uzyskując kwalifikację do etapu rejonowego. Tymczasem Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
gimnazjum:
*I miejsce – Jadwidze Kondrackiej
*II miejsce – Oliwii Widlak
*III miejsce – Martynie Majerskiej
*wyróżnienie otrzymała – Nadia Kruczek
liceum:
*I miejsce – Łucji Jasiurkowskiej
*II miejsce – Gabrieli Pyra
*III miejsce – Karolinie Kwit
*wyróżnienia otrzymały: Marianna Smoleń, Gabriela Smoleń.
Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na kolejny V Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej w przyszłym roku szkolnym.

Skip to content Click to listen highlighted text!