Podróż do epoki renesansu

Podróż do epoki renesansu- „Portret królowej- moda, muzyka, taniec…”

22 października br. w MCK Sokół miało miejsce nietypowe wydarzenie artystyczne pod tytułem: Portret królowej- moda, muzyka, taniec w renesansowej Polsce.

Część muzyczna przygotowana przez Marię Molendę, Zespół Muzyki Dawnej FLORIPARI Muzyków Wawelskich przybliżyła typowy dzień z życia dworskiego.

Z muzyką tej epoki nierozerwalnie związany jest taniec, który dla widzów przedstawili artyści Szkoły Tańca Jane Austen pod kierunkiem Mai Zawady. Elementem dopełniającym całości wydarzenia była prezentacja renesansowych ubiorów zaprezentowana przez uczniów naszej szkoły współpracujących z Nomina Rosae:

Katarzynę Raczek, Emmę Marciniak, Maję Zielińską, Karolinę Kwit, Weronikę Polit, Julię Janur, Bartka Kuliga i mgr Anetę Grabowską.