Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkolnych w Bydgoszczy

W dniach 18-20 października odbył się 39. Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkolnych w Bydgoszczy. W konkursie tym wziął udział Młodzieżowy Chóru „Scherzo” I Liceum ogólnokształcącego w Nowym Sączu pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka. Zespół jako jedyny reprezentował miasto, powiat i województwo i został laureatem tego konkursu. W konkursie wzięło udział 12 chórów całej Polski. Sądecki Chór, liczący 23 uczniów, zaprezentował na konkursie 5 utworów: „Ojcze nasz” Tomasza Citaka, „Znasz li ten kraj” Stanisława Moniuszki, bajkę muzyczną „Babulejka”  Grzegorza Miśkiewicza, „Zaczarowany ołówek” w opracowaniu Krzysztofa Niegowskiego oraz piosenkę ludową „Oj i w polu jezioro” w opracowaniu Witolda Lutosławskiego. W wyniku konkursu Młodzieżowy Chór „Scherzo” zdobył w kategorii młodzieżowych chórów mieszanych „Złoty Kamerton” i Puchar Ministra Edukacji Narodowej, Puchar Ministra i Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego oraz Nagrodę Specjalną Organizatora Konkursu.  Należy tu podkreślić, że sądecki chór otrzymał za wykonanie utworu obowiązkowego „Zaczarowany ołówek” najwyższa punktację wśród uczestniczących chórów. Udział Chóru „Scherzo” w tym konkursie był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowego Sącza. Wszystkich melomanów i sympatyków zespołu zapraszamy na specjalny koncert w ramach cyklu „Czwartek u Prezydenta”, który odbędzie się w listopadzie.