Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

„Ważny jest rodzaj pomocy ,którą się oferuje ,ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”.

Św. Jan Paweł II

W naszej szkole działa grupa wolontariatu (37 osób), która oprócz jednorazowych akcji szkolnych współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznym w Nowym Sączu. Od października 2019 roku wolontariusze regularnie pomagają osobom starszym, udzielają pomocy w ośmiu świetlicach środowiskowych, prowadzą korepetycje dla dzieci ze szkół podstawowych i są wzywani do pomocy przy organizacji imprez na terenie Nowego Sącza.   5 grudnia zostaliśmy zaproszeni przez MOPS w Nowym Sączu na uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Na spotkaniu uczniowie i uczennice naszej szkoły zostali wyróżnieni dyplomami i otrzymali podziękowania za współpracą, otwartość serca oraz poświęcony czas na niesienie pomocy. Drodzy wolontariusze niech Wasze dalsze działania dostarczają Wam wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie będzie dla Was motywacją do dalszej pracy.

Opiekunowie: Katarzyna Pasiut, Joanna Rumin.