Click to listen highlighted text!

Debata Oksfordzka

Drodzy uczniowie!

Na pewno kiedyś chcieliście podyskutować z nauczycielem jak równy z równym. Chcemy dać wam taką możliwość! Ogłaszamy, iż w naszej szkole odbędzie się debata oksfordzka uczniowie vs nauczyciele!
Co to konkretnie jest? Wikipedia podpowiada nam iż jest to “Rodzaj debaty, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Typ debaty pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.” Brzmi całkiem ciekawie, prawda?
W naszej szkole proces przeprowadzenia takiej debaty będzie wyglądał następująco:
Od dzisiaj (01.11.2021) do końca tygodnia zbieramy kandydatów chcących wziąć udział w wydarzeniu, swoje zgłoszenia kierujcie do samorządu. Gdyby okazało się, że ilość kandydatów jest za duża przeprowadzimy również debatę uczniowie vs uczniowie. Dla każdego znajdzie się miejsce!
Jest to okazja by podszkolić swoje zdolności debatanckie, odwagę i kreatywność. Wszystko będzie się odbywało w naszym rodzinnym gronie, nie musicie się niczym martwić.
Czekamy na wasze zgłoszenia!

Samorząd Uczniowski

Skip to content Click to listen highlighted text!