Click to listen highlighted text!

Konkurs piosenki francuskiej

Instytut Francuski w Polsce wspiera konkurs piosenki „JoséSong” w językach obcych organizowany przez liceum gen. José Marti.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski
Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania językami obcymi (francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski, japoński, koreański i inne), poznanie kultury innych krajów poprzez muzykę, nabywanie umiejętności językowych, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.
Konkurs odbywa się w 3 etapach. Studenci mogą uczestniczyć jako solista, duet lub grupa.
Nagrody i dyplomy otrzymują zwycięzcy, którzy zostaną zaproszeni do udziału w koncercie finałowym: „Gala JoséSong” w BOK (Bielański Ośrodek Kultury).

Festiwal Piosenki Francuskiej w Radziejowie

Festiwal Piosenki Francuskiej gromadzi w Radziejowie, w centrum Kujaw, miłośników pieśni francuskiej z całej Polski, a czasem spotykamy znanych polskich śpiewaków, takich jak Edyta Geppert czy Michał Bajor.
Każdy uczestnik musi przygotować dwie piosenki francuskojęzyczne, pierwszą w oryginalnej wersji w języku francuskim, a drugą przetłumaczoną na język polski. Wystarczy mieć co najmniej 15 lat i przesłać swoje nagrania do organizatora, Liceum im. Łokietka w Radziejowie.
Konkurs jest otwarty dla solistów i zespołów. Zwycięzcy biorą udział w koncercie galowym.

http://www.institutfrancais.pl/fr/rencontres-avec-la-culture-francaise-et-francophonie/concours-de-chansons-francaises

Skip to content Click to listen highlighted text!