FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

FMT, czyli Festiwal Młodych talentów w tym roku znowu z nami! Muzyka, pasja i talent to trzy rzeczowniki najlepiej opisujące to huczne wydarzenie. 31 marca 2023 roku wzięliśmy udział w najciekawszej uroczystości, która jest wieloletnią tradycją naszej szkoły.

„Pierwszaki”, które brały udział w  festiwalu po raz pierwszy miały okazję z boku obserwować zmagania uczestników, ale też rezultaty ciężkiej pracy wolontariuszy. „Tegoroczny festiwal zrobił na nas ogromne wrażenie” –  tak wypowiadają się uczniowie naszej szkoły, którzy, jako widownia, brali udział w przedsięwzięciu. Zgadzamy się z tym w stu procentach, bowiem jako redaktorzy mieliśmy prawo przebywać na próbach do FMT i dzięki temu wiemy, że nic nie działo się tam przypadkowo. Pan prof. Jakub Bulzak i Pani prof. Olga Laszczyk, czyli główni organizatorzy zadbali nawet o to, by przerwy między jednym a drugim artystą nie były zbyt długie. Jest to coś, o czym warto wspomnieć, ponieważ każdy drobny szczegół sprawił, że widzowie byli oczarowani tym wydarzeniem. Mieliśmy szansę porozmawiać z uczestnikami i organizatorami, wszyscy byli podekscytowani. Emocje, jakie towarzyszyły dało się wyczuć nawet na sądeckich plantach. Przygotowania ruszyły pełną parą, ale nie zabrakło czasu na zabawę i przede wszystkim zacieśnienie więzów wśród uczniów, co jest przecież głównym celem FMT. Wszyscy uczestnicy pokazali niewiarygodnie wysoki poziom, zostali za to nagrodzeni brawami i drobnymi nagrodami. Jak się okazuje najciekawszym jednak momentem okazał się wjazd na scenę profesora Bulzaka. „Tego nie da się zapomnieć” – chyba wszyscy się z tym zgadzamy. Patryk Franczak, który rok temu wygrał wraz ze swoją partnerką taneczną Julią  Nagrodę Publiczności, w tym roku wręczył ją grupie cheerleaderek cheer NS, które zaprezentowały swe umiejętności po mistrzowsku. Bez dwóch zdań należała się im ta nagroda.

Za tak wspaniały festiwal trzeba też podziękować osobom, które po raz ostatni pojawiły się na nim jako uczniowie I LO, byli to Miłosz Załubski, Dominika Wiewióra, Bartłomiej Trzeszczoń, Karolina Górka, Zuzanna Ogórek, Weronika Wąsowicz, Jakub Hejmej, Martyna Gucwa, Agnieszka Pawłowska, Katarzyna Socała, Ireneusz Gruszka, Bartłomiej Iwaniec, Oliwa Ślipek i 4d. Po przeprowadzeniu wielu wywiadów można dojść do oczywistego wniosku, FMT będzie żywe jeszcze przez wiele, wiele lat, a jego poziom nie przestanie zaskakiwać., Ireneusz Gruszka, Bartłomiej Iwaniec, Oliwa Ślipek i 4d. Po przeprowadzeniu wielu wywiadów można dojść do oczywistego wniosku, FMT będzie żywe jeszcze przez wiele, wiele lat, a jego poziom nie przestanie zaskakiwać.