Click to listen highlighted text!

,,Krzykliwy język!!! Jak zatrzymać hejt?”

Autorski projekt kl.II a ,,Krzykliwy język!!! Jak zatrzymać hejt?” – został ukończony.

Malowanie na ścianie pod okiem Mgr. Morsa trwało prawie 8 godzin. Było to dla uczniów ciekawe doświadczenie nie tylko artystyczne. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że są przekonani o słuszności takich działań.

Autorka projektu, Małgosia Pogwizd, w lokalnych mediach tak mówiła o tym wydarzeniu:                                                                                                                            ,,Poruszamy tę tematykę, aby wspólnie zastanowić się, jak zatrzymać hejt? To jest działanie również profilaktyczne. Nie popieramy takiego zachowania. To nie jest tak, że autorami hejtu są wszyscy młodzi ludzie. Są osoby, które się temu przeciwstawiają i my do nich należymy .”

Miłosz Załubski wyjaśnia graficzną wymowę muralu:                           

,,W tle mężczyzny z telefonem pojawiają  się cyfry. Nie są jednak przypadkowe. Tak naprawdę to są nasze kody. Ukryliśmy tam ważne dla nas daty, a nawet imiona. To będzie też pamiątka, która w tej szkole po nas zostanie. To nasza graficzna tożsamość zapisana na ścianie. Jednak najistotniejsza jest idea, która nam przyświecała, mianowicie fakt , że w Internecie nikt nie jest anonimowy. Wysyłane informacje zostają w wirtualnej przestrzeni”.

Autorzy muralu są przekonani, że to pierwsza taka inicjatywa, ale na pewno nie ostatnia.

Zapraszamy do wspólnych działań. Zobaczcie też, jak powstawało nasze dzieło.

Możecie poczytać i posłuchać o naszym wydarzeniu w lokalnych mediach.

Skip to content Click to listen highlighted text!