Click to listen highlighted text!

Sukces w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Historycznej

Po raz kolejny sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w etapie centralnym V Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska – Szwecja między rywalizacją i współpracą” dla uczniów z: Polski, Szwecji i Litwy.

Tytuły laureatów w dniu 23 kwietnia 2021 roku na zamku w Golubiu-Dobrzyniu wywalczyli: Maria Szwarkowska 3 D, Katarzyna Zapiór 3 C (opiekun mgr Jacek Tomasik) i Michał Tomasik (opiekun mgr Aneta Grabowska).

Laureaci zdobyli przyjęcie na studia bez egzaminu na 4 polskie uniwersytety: Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Laureaci mają do wyboru studia na kierunkach: analiza i kreowanie trendów, bezpieczeństwo narodowe, historia, politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, wojskoznawstwo, studia skandynawsko-bałtyckie, turystyka i rekreacja, kulturoznawstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Finalistkami konkursu zostały: Ewelina Świgut 3 C i Jagoda Papież 3 C (opiekun mgr Jacek Tomasik).

Skip to content Click to listen highlighted text!