Koleżanki i Koledzy,

W związku z niedawnymi wydarzeniami na Ukrainie, Samorząd Uczniowski ogłasza następujące akcje:

28 lutego 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 12:00 odbędzie się szkolne odśpiewanie “Mazurka Dąbrowskiego” w solidarności z Ukrainą.

Od 28 lutego 2022 roku będziemy zbierać środki, które przekażemy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pomoc Ukrainie. Równolegle prowadzona będzie zbiórka potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miasta partnerskiego Nowego Sącza – Stryj na Ukrainie. Będziemy zbierać:
– żywność długoterminową,
– butelkowaną wodę w zgrzewkach,
– przedmioty potrzebne do zapewnienia podstawowego bytu, jak np. śpiwory, koce oraz odzież termiczna,
– witaminy dla dzieci i dorosłych,
– środki opatrunkowe i dezynfekcyjne,
– środki czystości.
Przedmioty można będzie zostawić u nas w szkole lub samodzielnie zawieźć do punktu zbiórki, który znajduje się przy ulicy Nawojowskiej 17 w Nowym Sączu.

Zachęcamy wszystkich Was do zaangażowania się w pomoc.