Click to listen highlighted text!

Koncert patriotyczny Młodzieżowego Chóru ‘Scherzo’

W środę 23 lutego, w sądeckim ratuszu odbył się 270. Koncertu Prezydenta w wykonaniu  Młodzieżowego Chóru ‘Scherzo’ I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, pod dyrekcja dra Andrzej a Citaka. Uroczysty charakter tego wydarzenia związany był z przypadającą 26 lutego, 95. rocznicą ustanowienia hymnu państwowego. W koncercie wzięła udział wiceprezydent miasta Magdalena Majka orazdyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba. Szkołę reprezentowali obecny i były dyrektorzy – Andrzej Padula i Aleksander Rybski oraz liczni rodzice. Przed południem odbył się również koncert dla młodzieży w I Liceum.

Zespół wykonał 12 pieśni hymnicznych i patriotycznych, poczynając od pieśni Bogurodzica.

Zaśpiewał m.in. pieśni będące oprócz Mazurka Dąbrowskiego kandydatami do hymnu państwowego: Boże coś Polskę, Warszawianka, Rota i Marsz I Brygady. Historię powstania i ustanowienia hymnu państwowego przedstawił prowadzący koncert Jakub Bulzak.

W bieżącym roku Młodzieżowy Chór ‘Scherzo’ obchodzi jubileuszu 35-lecia swojej  działalności. Dla większości uczniów był to pierwszy publiczny występ w nowym składzie, po dwuletniej przerwie pandemicznej. W koncercie wzięło udział 26 uczniów, a dziewczyny zaprezentowały się w nowych sukniach koncertowych, sfinansowanych ze środków budżety miasta.

Andrzej Citak

Foto. archiwum chóru

Skip to content Click to listen highlighted text!