Click to listen highlighted text!

Wizyta uczniów z Singeorz Bai w naszej szkole

W ramach projektu Erasmus + odwiedzili nas uczniowie  z klubu ECOLTSH z zaprzyjaźnionej szkoły w Rumunii. Tym razem realizowali program poświęcony ochronie środowiska wraz z naszymi uczniami klasy 4c i 3 g. Była to okazja aby nie tylko uczestniczyć w prezentacjach i warsztatach, ale wspólnie spędzony czas zaowocował nawiązaniem nowych znajomości i wymianie doświadczeń. Oto komentarze naszych uczniów:


 ‚Nie spodziewałam się, że będzie nam tak łatwo nawiązać kontakt z uczniami z Rumunii. Podczas warsztatów ekologicznych mieliśmy za zadanie tłumaczyć instrukcje prowadzącego, ale po paru minutach również rozmawialiśmy po prostu o nas. Mogliśmy zapomnieć, że dzielą nas różne języki, zarówno dla nas jak i dla nich była to świetna możliwość przełamania barier i doskonalenia języka angielskiego. Mam nadzieje, że spotkamy się jeszcze z naszymi nowymi znajomymi.’ Zuzanna 3g’

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony z jaką łatwością znaleźliśmy wspólny język. Myślę ,że gdyby na świecie było więcej takich ludzi to świat byłby lepszy. Mam nadzieję ,że jeszcze raz będziemy mieli przyjemność się z nimi spotkać.’ Krystian 3g


‚Uważam, że spotkanie z uczniami z Rumunii było bardzo ciekawym doświadczeniem dla każdego z nas. Na zajęciach z tworzenia świec sojowych rozmawialiśmy w języku angielskim. Tłumaczyliśmy uczniom krok po kroku co mieli zrobić. Wymienialiśmy się informacjami o tradycjach w naszych krajach. Ciekawie było również usłyszeć jakie różnice dzielą nasze państwa. Cieszę się, że poznałam nowych znajomych, z którymi będę mogła doskonalić j. angielski’. Ania 3g

Skip to content Click to listen highlighted text!