Korki dla dzieci

AKCJA SPOŁECZNA
realizowan
a w ramach „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”

Od października do 31 grudnia 2022r. wolontariusze  uczestniczyli w Akcji Społecznej organizując  „ Korki dla dzieci”.

Celem  ogólnym akcji była

• pomoc w nauce  dla dzieci (narodowości ukraińskiej lub polskiej ) klas młodszych i starszych szkoły podstawowej
  • zmniejszenie napięć związanych z nauką szkolną
  • przygotowanie wolontariuszy do udzielania korepetycji
  • Integracja dzieci (ukraińskich lub polskich) i wolontariuszy.

Do naszej szkoły przychodziły dzieci, z którymi wolontariusze odbywali nauczanie
z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, geografii i biologii. Serdecznie dziękujemy Pani mgr A. Szostak i mgr O. Laszczyk za przeprowadzenie warsztatów przygotowujących wolontariuszy do pomagania w nauce.

Dziękuję wolontariuszom za poświęcony ich czas i wiedzę. Nauczanie będzie kontynuowane – do końca roku szkolnego 2022/23.

Opiekun akcji – mgr M. Stefańska