FINAŁ XXXVI OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ

Z dumą ogłaszamy, że uczeń klasy III e naszej szkoły- Mateusz Szymański został LAUREATEM XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zawody centralne odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy etap-pisemny- miał miejsce w dniu 24 marca 2023 roku w siedzibie Komitetu Okręgowego tj. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Po ocenie jury Mateusz awansował do drugiej części – ustnej- zdobywając tym samym możliwość wyjazdu do Warszawy na finał Olimpiady.

W dniu 31 marca 2023 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się część ustna zawodów centralnych XXXVI OWE. Do tej części egzaminu przystąpili tylko ci uczestnicy zawodów III stopnia (centralnych), którzy z części pisemnej uzyskali minimum kwalifikacyjne ustalone przez jury zawodów ( 50 osób z całej Polski). Każdy uczestnik podczas części ustnej egzaminu odpowiadał na pytanie zawarte w wylosowanym przez siebie zestawie pytań oraz prezentował wskazany przez jury jeden z pięciu wcześniej zadanych tematów .

Mateusz poradził sobie znakomicie i znalazł się na liście 30 LAUREATÓW XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zapewniając sobie indeks na dowolną wybraną uczelnię ekonomiczną w Polsce.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!