OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

Uczeń Mikołaj Marcisz z klasy 3e został finalistą VII edycji Olimpiady o Bezpieczeństwie
i Obronności.

Olimpiada składała się z 3 etapów. Pierwszy  etap szkolny zakładał stworzenie pracy na jeden z tematów olimpiady; praca miała mieć formę eseju lub kilkunastominutowego filmu. Mikołaj wybrał esej o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Etap okręgowy odbył się w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w sali wykładowej na początku była prezentacja żołnierzy oraz sprzętu 6 Brygady Powietrznodesantowej, później był godzinny test składający się z 40 pytań, który rozwiązywali uczestnicy. Następnie był wykład pułkownika Marcina Żala o możliwych służbach w wojsku a na sam koniec było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.  W tym etapie Mikołaj Marcisz zajął  2 miejsce .

W dniu 24 marca odbył się etap centralny na Uniwersytecie Warszawskim, składał się
z dwóch części, w pierwszej uczestnicy rozwiązywali  test z zakresu wiedzy
o bezpieczeństwie, na którego rozwiązanie mieli 60 minut, w drugiej ustnej części etapu centralnego przechodzi 12 uczestników Olimpiady, którzy uzyskają najwyższe lokaty
z testowej części etapu III.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk
o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka. Pragniemy – rozwijając wiedzę akademicką i kreując kompetencje społeczne – wpływać na kształtowanie Polski bezpiecznej, Polski szanującej swoje tradycje, Polski przyjaznej wobec innych.

GRATULUJEMY Mikołajowi !!!

Opiekunem był mgr Wojciech Kurek