Wykłady Popularnonaukowe: Fizyka w doświadczeniach

27 października 2023 roku uczniowie I LO wzięli udział w wykładach organizowanych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pierwszy z cyklu wykładów był zatytułowany „Spotkanie z ciekłym azotem”.

Zarówno w szkole, jak i na uczelni, młodzi ludzie zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy. Ta współpraca jest korzystna dla każdej ze stron i przekłada się na wyższą jakość nauczania, uczenia się. Dzięki kształceniu dualnemu uczniowie naszego liceum mają także szansę na rozwój własnych zainteresowań.  Mogą również wzbogacić swoją wiedzę, która pomoże im świadomie zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjną oraz spełnić ich marzenia i aspiracje.

Opiekunowie: dr Jolanta Dercz, mgr Ewa Suwała, mgr Sylwia Wojtas, mgr Paulina Nawalaniec.