Click to listen highlighted text!

Laureat Olimpiady Języka Angielskiego

Z dumą ogłaszamy, że uczeń klasy IV a naszej szkoły – Miłosz Załubski został laureatem XLVII Olimpiady Języka Angielskiego.


Zawody centralne odbywały się w dniach 15-16 kwietnia w Poznaniu. Wzięło w nich udział 70 uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów w etapie okręgowym.


Pierwszego dnia zawodów Miłosz zmierzył się z testem pisemnym, składającym się z zadań translacyjnych, leksykalnych, sprawdzających biegłość w pracy z tekstami, a także testu luk. Następnego dnia miała miejsce część ustna Olimpiady. Miłosz odpowiadał na pytania dotyczące geografii, historii, polityki i kultury Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, a także na te, które sprawdzały znajomość i umiejętność interpretacji lektur – klasycznych dzieł angielskich i amerykańskich.


Poziom był naprawdę wysoki, a Miłosz poradził sobie znakomicie i znalazł się na liście laureatów – 20 finalistów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Jest to 20 najlepszych uczniów i uczennic z ponad 18 tysięcy uczestników z całej Polski, którzy przystąpili do pierwszego etapu zawodów.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content Click to listen highlighted text!