Galowy XLV Festiwalu Młodych Talentów

W piątek 19 maja w MCK „Sokół” odbył się Koncert Galowy XLV Festiwalu Młodych Talentów pt. „…do tych ludzi z dawnych lat powracamy”.Zgromadził on, zarówno na scenie, jak i na widowni, laureatów Festiwalu sprzed lat, absolwentów I LO, emerytowanych i obecnych nauczycieli oraz wielu przyjaciół naszej szkoły. Wśród gości znaleźli się m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka, Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Ilona Kronenberger, długoletni dyrektor MCK „Sokół” Antoni Malczak. Ponaddwugodzinne widowisko było okazją do przypomnienia historii FMT i zaprezentowania artystów, którzy debiutowali na szkolnej scenie, a później rozwijali swoje talenty, zdobywając laury w wielu konkursach i budując własne artystyczne kariery. Organizatorem, scenarzystą i reżyserem koncertu był Jakub Bulzak, a scenografię przygotowali Katarzyna i Marek Lebdowiczowie.

Wystąpili: Joanna Piejko-Horwath, Ewelina Marciniak, Anita Migacz, Justyna Migacz, Natalia Migacz, Paulina Kończal, Paulina Gaweł, Danuta Sowińska, Justyna Trojan, Julia Fecko i Filip Burnagiel, Anna Kożuch, Aleksandra Gryzło z zespołem (Patryk Kruczek, Rafał Kiełbasa, Krystian Gizicki), Kwartet Galicyjski (Martyna Bulzak, Joanna Kiełbasa, Ewa Borcz i gościnnie Bartłomiej Mrozek), Przemysław Dakowicz, Dariusz Migacz, Tomasz Bulzak, Konrad Szewczuk z zespołem (Krzysztof Mysona, Bartłomiej Dybel), zespół LIMBS (Aleksandra Konar, Karolina Górka, Jakub Hejmej, Jakub Gródek, Patryk Kruczek, Tomasz Gwóźdź), CHEER NS (Oliwia Bodzek, Katarzyna Kożuch, Amelia Zajiczek, Karina Łukasik, Lena Płonka, Nikola Gawlikowska, Alicja Haczek i Aleksandra Sołtys).

Koncert prowadzili: Kinga Kronenberger-Król, Martyna Kędra, Julia Kaczmarczyk, Paweł Żółciński, Dominika Wiewióra, Małgorzata Klimczak, Julia Pacholarz, Maciej Kożuch.

Koncert realizowali uczniowie i absolwenci: Kamila Bodziony, Zofia Brożek, Beata Janczura, Alicja Janikowska, Zuzanna Kamińska, Justyna Słowik, Zuzanna Żelazko, Julia Pikoń, Zuzanna Wojciechowska, Julia Zaprzelska, Aleksandra Baczyńska, Maria Laskosz, Jan Kucharczyk, Mikołaj Marcisz, Patryk Poręba, Mikołaj Turek, Arkadiusz Żelazko, Kacper Szczurek, Michał Kubas, Jan Kulig, Samuel Margraf.

Pomocą w organizacji koncertu służyli: wicedyrektor Barbara Lorek i nauczyciele: Jolanta Woźniak, Anita Migacz, Katarzyna i Jan Pasiutowie, Sylwia Wojtas, Ewa Suwała, Olga Laszczyk.

Sponsorzy Festiwalu: Rada Rodziców I LO, QUATRO, Ciastkarnia NIKA, Sklep z Polskim Dizajnem i Podarunkami – JapierPapier.plOsoby, które przez minione lata zasłużyły się dla Festiwalu otrzymały pamiątkowe łyżki (element logo Festiwalu) nazwane „Statuetką FestiWarzycieli”:

– Barbara i Aleksander Porzuckowie

– Urszula Adamek

– Magdalena Kotkowska

– Jarosław Chrząstowski

– Olga Laszczyk

– Paweł Kwiatkowski

– Katarzyna i Marek Lebdowiczowie

– Anita Migacz

– Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ Zapraszamy do obejrzenia transmisji koncertu:https://www.facebook.com/dariusz.ptak.773/videos/3713347528937863?idorvanity=655097091218811