Click to listen highlighted text!

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Po trzech latach przerwy w organizacji mistrzostw pierwszej pomocy w dniu 17 mają 2023r. budynku Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których udział wzięli nasi uczniowie. W Mistrzostwach uczestniczyło osiem drużyn ze szkół ponadpodstawowych z powiatu nowosądeckiego. Zawodnicy musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną podczas rozwiązywania testu, ale przed wszystkim praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy w 4 scenkach sytuacyjnych: amputacja urazowa, nagłe zatrzymanie krążenia, poszkodowany z objawami hipoglikemii, upadek z drabiny – złamanie otwarte.
Nasza drużyna w składzie: Aniela Pomorska, Anna Grońska, Magdalena Zięba, Ola Kiełbasa z klasy 1c, oraz Patrycja Leśnik z klasy 1f wykazała się wiedzą i umiejętnościami, które pozwoliły zająć im I miejsce i przejść do etapu okręgowego.

Celem mistrzostw jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenia nawyków ich przestrzegania.

GRATULUJEMY!!!
Opiekun: mgr Wojciech Kurek

Skip to content Click to listen highlighted text!