Ładunki (nie)wybuchowe, czyli parę słów o elektrostatyce.

13 grudnia 2023 roku uczniowie I LO kolejny raz uczestniczyli w wykładach organizowanych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tym razem temat wykładu był zatytułowany: Ładunki (nie)wybuchowe, czyli parę słów o elektrostatyce.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim uczniowie I LO mają możliwość rozwijania i pogłębiania wiedzy z zakresu fizyki. Zajęcia na uczelni są unikatową szansą na poszerzenie praktycznej wiedzy naukowej oraz umiejętności, w tak trudnym obszarze wiedzy jakim są nauki ścisłe. Jednakże absolwenci posiadający szeroką wiedzę z zakresu fizyki, matematyki i informatyki należą do najbardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy. Działają w najszybciej rozwijających się i najbardziej innowacyjnych sektorach gospodarki.

Opiekunowie: dr Jolanta Dercz, mgr Edyta Kukuła, mgr Olga Laszczyk, ks. dr Hieronim Kosiarski.