STYPENDIA WE FRANCJI

Nabór na programy stypendialne Fundacji Nauk Matematycznych w Paryżu

Fundacja Sciences Mathématiques de Paris oferuje stypendia dla studentów i badaczy. Założona przez wiodące ośrodki badawcze i uniwersytety w Paryżu, Fondation Sciences Mathématiques de Paris jest organizacją zajmującą się studiami i badaniami na najwyższym poziomie w dziedzinie matematyki i informatyki. Sieć zrzesza 1200 badaczy, z których 5 to laureaci Medalu Fieldsa.

Obecnie trwa nabór wniosków na stypendium pozwalające sfinansować studia magisterskie (Master) w dziedzinie informatyki lub matematyki w Paryżu.

Stypendium przyznawane jest dla wybitnych młodych naukowców. Oprócz dofinansowania (w wysokości do 1100 euro miesięcznie), Fundacja oferuje również dodatkowe wsparcie:

• Pokrywa koszty ubezpieczenia i opłaty wpisowe na uczelni
  • Dla studentów zagranicznych : rezerwuje pokój w akademiku CROUS w Paryżu
  • Dla studentów zagranicznych : zwraca koszty zakupu jednego biletu lotniczego rocznie z kraju pochodzenia do Paryża

Wnioski o stypendia przyjmowane są do 11 lutego 2024 r.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie : https://sciencesmaths-paris.fr/pgsm-master

/dodatkowe informacje u pani  mgr Anny Pawłowskiej-Cieśli/