Click to listen highlighted text!

Wystartowała 3. edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego ILO!

„Chcemy dać głos uczniom! Szkolny Budżet Obywatelski – Twoja szansa na zmiany!”

Czy marzysz o wpływie na swoje otoczenie? Chcesz mieć realny wpływ na decyzje dotyczące Twojej szkoły? Teraz masz okazję to zrobić!

Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły zaprasza wszystkich uczniów do udziału w Projekcie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. To innowacyjna inicjatywa, której celem jest umożliwienie młodzieży podejmowania decyzji i realizowania projektów mających wpływ na życie szkoły. Dzięki poprzednim edycjom, Szkoła zyskała odnowioną salę chemiczną, profesjonalne pomoce naukowe w klasie biologicznej, wyposażenie studia „Podcastowych Kronik Długosza” i strefę relaksu w Hadesie.

Dlaczego warto wziąć udział? Po pierwsze, masz okazję pokazać, że Twoje pomysły są ważne i zasługują na uwagę. Możesz zgłosić swoje projekty dotyczące różnych obszarów, takich jak poprawa warunków nauki, renowacja sali lekcyjnych, organizacja wyjazdów edukacyjnych czy zakup nowych sprzętów sportowych. Decyzja należy do Ciebie!

Po drugie, Szkolny Budżet Obywatelski to nie tylko możliwość przedstawienia swojego projektu, ale także nauka demokracji i odpowiedzialności. Będziesz miał/a okazję współpracować z innymi uczniami, argumentować swoje zdanie oraz podejmować decyzje, które wpłyną na codzienne funkcjonowanie szkoły.

Po trzecie, to doskonała okazja do rozwijania swoich umiejętności społecznych i przywódczych. Będziesz mógł/a działać w zespole, negocjować, poszukiwać kompromisów oraz rozwijać swoje umiejętności prezentacji i perswazji.

Pamiętaj, że dzisiaj to Ty jesteś ekspertem/ekspertką w sprawach dotyczących codziennego życia szkoły. To Ty najlepiej wiesz, jakie zmiany są potrzebne, aby uczniowie czuli się jeszcze lepiej w naszej Szkole.

Nie zwlekaj! Weź sprawy w swoje ręce i zgłoś swój pomysł już dziś.

Szkolny Budżet Obywatelski – Twój głos, Twoja szkoła, Twoja przyszłość!

Skip to content Click to listen highlighted text!