III edycja wymiany „Miesiąc we Francji, miesiąc w Polsce”

Nasza kolejna licealistka, Nicola Ciuła z klasy 2f, została zakwalifikowana do III edycji wymiany. Program powstał z inicjatywy Regionu Akademickiego Auvergne-Rhône-Alpes we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce, który ma na celu zapoznanie licealistów z innym systemem edukacji i inną kulturą w trakcie miesięcznego pobytu u rodziny goszczącej w kraju partnerskim i dzięki uczęszczaniu do miejscowej szkoły. Nicola wraz z Karoliną Kruczek z klasy 2g, wyjeżdżają do Francji w marcu i będą reprezentować nasze Liceum na szczeblu międzynarodowym. / Na 60 szkół zgłoszonych do programu, po raz drugi 2 osoby przeszły pozytywnie rekrutację, zazwyczaj tylko jedna osoba ze szkoły może wziąć udział w programie/. Cieszymy się i życzymy im powodzenia!!!

Udział w programie pozwala podnieść umiejętności językowe uczniów oraz rozwinąć ich kompetencje społeczne i obywatelskie, takie jak samodzielność, poczucie odpowiedzialności, otwartość i tolerancja.

Terminy pobytów

– Pobytu uczniów polskich we Francji: 4-29 marca 2024