Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Dzień Pamięci o Holokauście to wyzwanie, moralny nakaz. Wobec tego każdy z nas powinien podążać w swoim życiu za słowami, które dziś można uznać za dewizę: „Musimy zrobić wszystko, by już nigdy kart historii nie rozcinano nożem Kaina, a świat stał się domem dla ludzi.”

29. stycznia br. w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego Ratusza odbyły się 11. Nowosądeckie Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Szkołę reprezentowali uczniowie klas: 2c, 2h, 3h i 4g, pod opieką pana dyrektora mgr Jacka Tomasika, mgr Bernadety Odrzywolskiej i mgr Anety Grabowskiej.

Wśród zaproszonych na to wydarzenie znaleźli się m.in. dr Gabriela Olszowska – p.o. małopolskiego kuratora oświaty – oraz Michał Olszewski – pisarz, publicysta, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za zbiór reportaży „Najlepsze buty na świecie”.
Na sali nie zabrakło również Anny Grygiel–Huryn, jednej z nielicznych osób, które ocalały z Zagłady.