Znamy wyniki I etapu SBO I LO 2024!

Za nami pierwszy etap Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. To kolejna edycja inicjatywy, dzięki której cała społeczność naszej szkoły może wspólnie decydować o tym, na co przeznaczyć część środków wpłacanych przez Rodziców na fundusz Rady Rodziców, a tym samym na to co powstanie, lub co wydarzy się w naszej szkole.

W tym roku zgłoszone zostały 3 projekty, których wartość nie mogła przekroczyć 10 000 zł. Dnia 7 marca odbyły się obrady Zespołu Roboczego, który przeanalizował wszystkie projekty pod kątem zgodności z regulaminem oraz możliwości ich realizacji. W Zespole Roboczym zasiadali przedstawiciele Uczniów, Nauczycieli, Dyrekcji oraz Rady Rodziców.

Zespół jednogłośnie potwierdził, że wszystkie zgłoszone projekty spełniają wymogi regulaminu konkursu i jest zgodna z założeniami szkolnego budżetu obywatelskiego.

Do II etapu zakwalifikowały się projekty (kolejność losowa):

1. Zmieńmy teorię w praktykę
    Zakup nowoczesnego sprzętu do eksperymentów fizycznych, dostępnych dla wszystkich klas oraz organizacja wyjazdu fakultatywnego na zajęcia realizowane przez Uniwersytet Jagielloński. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności nauki przedmiotów ścisłych. Ma promować praktyczne podejście do zdobywania wiedzy z dziedziny fizyki i pokazanie, że nauka to nie tylko sposób na zdobycie wykształcenia, ale również wzbudzanie ciekawości w poznawaniu świata.
  2. Współczesne metody badawcze bliżej nas – nauka w praktyce. Organizacja 2-4 wyjazdów prelekcji i warsztatów dla uczniów,  realizowanych na terenie Ogrodu Botanicznego, w Akademii Górniczo Hutniczej, Collegium Medicum, w Laboratorium Genomiki Środowiskowej i Muzealnej Instytutu Botaniki (PAN). Celem projektu jest stworzenie możliwości udziału uczniów w różnorodnych formach zajęć edukacyjnych w środowisku najważniejszych ośrodków naukowych w regionie. Udział w zajęciach pozwoli uczniom doświadczyć pracy w specyficznych warunkach, wzbogacić wiedzę i umiejętności praktycznych oraz przygotować do kolejnych etapów edukacji.
  3. Zdrowie w głowie – Zdrowe emocje jako fundament dobrej kondycji psychicznej Konferencja na temat zdrowia psychicznego (nie tylko dla młodzieży). Wydarzenie, które ma na celu edukację i promocję wiedzy na temat zdrowia psychicznego. W szkole wielu uczniów korzysta z opieki psychologicznej, jednak wciąż wielu uczniów nie wie, lub boi się o taką pomoc zwrócić. Konferencja ma przełamać tabu i pokazać że zdrowie psychiczne może wpłynąć na poprawę komfortu życia, łatwości nawiązywania relacji, czy osiągania celów.

Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu mogą rozpocząć działania promocyjne swoich projektów.

Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.