Współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim

Z przyjemnością informuję, że w dniu 05.04.2024 roku nasza szkoła podpisała kolejną umowę o współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Z ramienia Uniwersytetu współpraca będzie realizowana na Wydziale Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej (WFAIIS).  W ramach powyższej umowy WFAIS zapewnia uczniom naszego liceum zajęcia laboratoryjne z fizyki w języku angielskim, cykl wykładów fizyka w doświadczeniach oraz opiekę merytoryczną i organizacyjną. Tematyka warsztatów jest ściśle związana z tematyką realizowaną na lekcjach fizyki w szkole średniej na poziomie rozszerzonym. Wyjazdy edukacyjne cieszą się w naszej szkole ogromną popularnością, a możliwość wyjazdu ma każdy uczeń naszego liceum. Do tej pory uczestniczyliśmy w następujących pokazach:

27 października 2023r.  – „Poranek z ciekłym azotem”

08 listopada 2023r.  – „Przyspieszony, opóźniony… a może jednostajny – o ruchach w fizyce”

22 listopada 2023r.  – „Praca. Moc. Energia”

06 grudnia 2023r. – „Co ma latać, nie utonie – o płynach w fizyce”

13 grudnia 2023r. – „Ładunki (nie)wybuchowe, czyli parę słów o elektrostatyce”

17 stycznia 2024r. – „Falowanie, drganie i muzyki słuchanie”

20 marzec 2024 r. -Oddziaływanie elektromagnetyczne – wszystko, co powinniście o nim wiedzieć”

Projekt będzie kontynuowany w następnych latach 🙂

Koordynator: dr Jolanta Dercz

Dyrektor szkoły mgr Jacek Tomasik