Click to listen highlighted text!

Laureat Olimpiady Matematycznej

Wielki sukces ucznia naszej Szkoły – Jakub Sułkowski z klasy 4g został laureatem LXXV Olimpiady Matematycznej! Oznacza to, że Kuba jest wśród 30 najlepszych uczniów z całej Polski, a równocześnie pierwszym laureatem Olimpiady Matematycznej w historii naszej szkoły! Podczas dwóch dni finałowego etapu olimpiady, który odbył się Końskich (woj.świętokrzyskie) w dniach 3-4 kwietnia 2024 roku, 215 najlepszych uczniów z kraju każdego dnia miało do rozwiązania po 3 zadania w ciągu 5 godzin, a są to zadania z zakresu matematyki na poziomie akademickim.

Kubie serdecznie gratulujemy takiego sukcesu i trzymamy kciuki podczas odbywającego się w tym tygodniu finału Olimpiady Informatycznej! (opiekun dr Katarzyna Jermakowicz)

Skip to content Click to listen highlighted text!