Click to listen highlighted text!

Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu – USA

Sportsmenki z I LO reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu Sportowym Orlando, USA 24-26.04.2024r.
Uczennice: Amelia Zaiczek, Oliwia Bodzek, Katarzyna Korzuch i Emilia Poręba oraz absolwentki Justyna Migacz i Natalia Migacz jako mistrzynie Polski reprezentowały nasz kraj na Mistrzostwach Świata. Zawody odbyły się w magicznym, bajkowym Disneylandzie w Orlando. W tym niesamowitym wydarzeniu uczestniczyła pani mgr Anita Migacz oraz nasz absolwent i trener Global Cheer Mirosław Haczek.
Zespół Global Cheer w składzie 24 dziewcząt z Nowego Sącza i Kamienicy wystartował w kategorii: Cheer All Girl Junior Advanced L4 . 24 kwietnia dziewczyny swoim występem wywalczyły sobie przepustkę do finału, w którym zdobyły znakomite 5 miejsce.
Justyna i Natalia w kategorii Duet Hip Hop Cheer Adults po zaciętej walce z 16 duetami dostały się do finału i tu ukończyły rywalizację na 8 miejscu, najwyższym jak dotąd w historii polskiego cheerleadingu w tej kategorii. Wszystkie wyżej wymienione zawodniczki mieliśmy okazję oglądać na FMT.( Global Cheer w latach 2023 i 2024, Natalia Migacz 2017 -2022, Justyna Migacz 2012-2016)

Hip hop Cheer to konkurencja taneczna w której choreografia powinna zawierać elementy z ulicznych stylów tanecznych, liczy się styl, kreatywność, izolacje ciała. W prezentacji powinny być zawarte  dodatkowe elementy takie jak skoki, zatrzymania „freezy”, ‚floor work’ itp. W tej konkurencji nie używa się pomponów.
Justyna Migacz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w hip hopie federacji IDO. Reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy i Świata. W duecie z siostrą jest trzykrotną mistrzynią Polski w Hip hop Cheer . I po raz trzeci zatańczyły w Orlando.
Natalia Migacz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w hip hopie federacji IDO i podobnie jak siostra reprezentowała Polskę w Europie i na Świecie. Realizuje się również w break dance: w tym roku Red Bull BC ONE Top 8 w Polsce oraz wice mistrzyni Polski IDO.

Konkurencja Cheer All Girl
Jest konkurencją nawiązującą do historycznych początków cheerleadingu – dopingu. Prezentacja musi zawierać takie elementy jak:

  • cheer/chant (skandowanie)
  • stunt (podnoszenie z 1 Flyerem)
  • piramida (kilka połączonych stuntów)
  • basket toss (wyrzuty z „kosza”)
  • tumbling (akrobatyka sportowa)
  • fragment dance oraz skoki cheer (obowiązkowe tylko w grupach All Girl)

Global Cheer są wielokrotnymi mistrzyniami Polski w kategorii junior młodszy, junior oraz senior. Wygrały brązowy medal na Mistrzostwach Świata Orlando 2022, oraz kolejny brązowy na Mistrzostwach Europy Ateny 2022. Zdobyły również srebrny medal na ostatnich Mistrzostwach Europy we Włoszech 2023. Wywalczyły w grudniu 2023 roku złoto na Pucharze Europy oraz srebro na Mistrzostwach Polski 2024.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych sportsmenek i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
Anita Migacz

Skip to content Click to listen highlighted text!