Click to listen highlighted text!

Sądecka „Jedynka” jest kuźnią olimpijczyków

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu to prawdziwa kuźnia olimpijczyków. Do tego zacnego grona dołączyli kolejni uczniowie. Niektórzy mają już zapewnione indeksy na wiele uczelni w całej Polsce. Dla nich matura to tylko formalność.

 – W naszej szkole uczy się 1159 uczniów. Pracujemy z młodzieżą, która pochodzi zarówno z miasta Nowego Sącza, jak i pięciu ościennych powiatów. Dzisiaj w sposób szczególny chciałbym pokazać, jakie sukcesy odnoszą nasi uczniowie, co przekłada się na przyjęcie na studia. Dla niektórych matura jest tylko czystą formalnością, bo już mają zapewnione indeksy na wiele uczelni krajowych – podkreśla dyrektor szkoły Jacek Tomasik.

Wielki sukces w tym roku w olimpiadach odniósł uczeń klasy czwartej, tegoroczny maturzysta Jakub Sułkowski, który został laureatem olimpiady matematycznej i finalistą olimpiady informatycznej. 

– Bardzo cieszę się z tego sukcesu. Wpływ na to miała nauka w szkole, jednak trzeba zauważyć, że materiał na tych olimpiadach znacznie wykraczał poza to, co uczymy się na lekcjach, dlatego konieczna była też moja indywidualna praca – podkreśla uczeń sądeckiej „Jedynki” a zarazem tegoroczny maturzysta Jakub Sułkowski.

Z kolei uczennica klasy trzeciej Emilia Majerczak została laureatką olimpiady z literatury i języka polskiego. 

– Przygotowanie do tej olimpiady wymagało ode mnie sporo własnej pracy, ponieważ zakres materiału znacznie wykraczał poza program nauczania w szkole. Przy tej okazji chciałabym podziękować mojej polonistce pani Odrzywolskiej za wszelkie wsparcie i pomoc w przygotowaniu do tej olimpiady. Ta olimpiada poza zwolnieniem z matury jest dla mnie szansą na szersze spojrzenie na literaturę – wyjaśnia Emilia Majerczak, uczennica klasy trzeciej I LO w Nowym Sączu.

W gronie finalistów w olimpiadach przedmiotowych znaleźli się również: Bartosz JaniszKrzysztof Fiedor Gabriela Gargula. Cała trójka z sukcesem wzięła udział w olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu wzięli udział także w innych olimpiadach i konkursach, w których odnieśli wielkie sukcesy:

 • Kamil Giza jest finalistą Olimpiady Znajomości Afryki
 • Mateusz Szymański jest laureatem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej 
 • Natalia Dutka jest finalistką Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej 
 • Katarzyna Poręba trzeciej jest finalistką Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości 
 • Anna Ptaśnik i Maciej Kożuch odnieśli sukces w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii 
 • Daria Puchuła jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego  „Duet”
 • Amelia Wielosik jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”
 • Mateusz Mółka jest laureatem Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii UJ Kraków oraz laureatem „Diamentowego Indeksu AGH”
 • Maciej Baczyński jest laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska – Szwecja między rywalizacją i współpracą”
 • Emilia Zbożeń jest laureatką Konkursu Wiedzy o UJ
 • Norbert Kunicki jest laureatem II stopnia w olimpiadzie „O złoty indeks Politechniki Krakowskiej”
 • Bartłomiej Matyszok jest laureatem III stopnia w olimpiadzie „O złoty indeks Politechniki Krakowskiej”

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (r.gajewski@sadeczanin.info fot. RG)

Skip to content Click to listen highlighted text!