Obchody 200-lecia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza czas zacząć!

W roku 2018 przypada dwusetna rocznica założenia naszej szkoły (1818 r.) – wydarzenie ze wszech miar godne odnotowania we wszelkich annałach! Chcemy to uczynić przede wszystkim my – Społeczność Długoszowa – dlatego rozpoczynamy tutaj spisywanie Szkolnej Kroniki Obchodów 200-lecia. Zamierzamy w niej zawrzeć wszystkie wydarzenia towarzyszące temu wspaniałemu jubileuszowi, ku naszej satysfakcji i pamięci potomnych. Warto dodać, że nasz jubileusz zbiega się ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.
A plan działań, czyli imprez towarzyszących jubileuszowym obchodom, jest bogaty i różnorodny, tak więc ,,ciekawe wypadki, które są tematem tej kroniki”, będą tu dokumentowane w sposób, mamy nadzieję, rzetelny i dokładny (słowo pisane i fotografia).