Inauguracja obchodów, czyli uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły – 3 listopada 2017r. – MCK ,,Sokół” w Nowym Sączu

W tym dniu miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych I LO im. Jana Długosza oraz upamiętnienie 199. rocznicy powstania naszej szkoły i 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza, Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół I Gimnazjum i Liceum, Rady Rodziców, jak również emerytowani nauczyciele I LO, rodzice uczniów, grono pedagogiczne, absolwenci ,,Jedynki” oraz, przede wszystkim, jej uczniowie.
Dyrektor mgr Aleksander Rybski w swoim przemówieniu przybliżył historię szkoły, przypomniał jej tradycje, osiągnięcia uczniów, a także znaczenie szkoły w środowisku lokalnym i nie tylko. Głos zabrali także Ludomir Handzel – przewodniczący Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół I Gimnazjum i Liceum oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Zemek-Włodek, oboje absolwenci I liceum, oboje wspominający szkołę bardzo dobrze, czemu dali wyraz w swoich wystąpieniach.