Click to listen highlighted text!

Warto być przedsiębiorczym – wykład dr hab. Marty Gancarczyk

9 kwietnia 2018 r. odbyło się kolejne z cyklu spotkań z wybitnymi absolwentami I LO – tym razem z p. Martą Gancarczyk – pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania, Katedry Ekonomii Instytucjonalnej i Polityki Gospodarczej. Wzięły w nim udział klasy o profilu matematyka-geografia-angielski: If, Ik, IIf, IIk, IIIk.

Pani profesor bardzo ciekawie opowiadała o funkcjonowaniu gospodarki we współczesnym świecie, tj. o jej rozwoju, zmianach, jakim podlega, problemach, z jakimi się zmaga. Przywołując liczne przykłady aktywności lokalnych i globalnych firm prelegentka starała się pokazać mechanizmy ich działania i wpływ na życie zwykłych obywateli. Jeśli ktoś myśli kiedyś o założeniu własnej firmy, to miał okazję usłyszeć, od czego trzeba zacząć, jakie powinien spełnić wymagania oraz co to znaczy być pracodawcą.

Prof. Gancarczyk podkreślała, że współczesny rynek pracy jest bardzo różnorodny i dynamiczny, dlatego nie warto ograniczać się w nauce szkolnej tylko do wybranych przedmiotów, nie zawężać zainteresowań, lecz ciągle je poszerzać i pogłębiać, innymi słowy – warto być ciekawym świata i nie bać się zmian w nim zachodzących (tu przydają się otwarta głowa, szerokie horyzonty i czytanie książek).

Można chyba uznać ten wykład za niezwykłą lekcję ekonomii i… życia!

red. bo

Skip to content Click to listen highlighted text!